75
فرمانداری بندرلنگه - اخبار > تاکنون خسارتی در خصوص ریزش ملخ به مراتع و زمین های کشاورزی شهرستان وارد نشده
آخرین اخبار
اخبار > تاکنون خسارتی در خصوص ریزش ملخ به مراتع و زمین های کشاورزی شهرستان وارد نشده


a

نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٦٢٨٢ 

 تاریخ:1398/02/17 


تاکنون خسارتی در خصوص ریزش ملخ به مراتع و زمین های کشاورزی شهرستان وارد نشده

بیش از 14 هکتار از مراتع و زمین های کشاورزی شهرستان مبارزه با ملخ انجام شده و تا کنون هیچ گونه خسارتی وارد نشده است

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، صبح امروزعلی نیکویی  فرماندار شهرستان بندرلنگه در خصوص ریزش ملخ در این شهرستان گفت : با توجه به اینکه شهرستان بندرلنگه بیشترین نوار ساحلی را در بین شهرستانهای استان و کوتاه ترین مسیر دریایی را با کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد ، اولین ریزش ملخ ها  در کشور در منطقه نخیلو از توابع بخش شیبکوه شهرستان بندرلنگه بود .
 
وی افزود : در تاریخ 7 بهمن ماه 97 بلافاصله عملیات ردیابی و مبارزه شروع شد و تا به  امروز بیش از 10 نقطه از شهرستان مورد هجوم دسته جات میلیونی ملخ قرار گرفته و به محض ورود در کمتر از 12 ساعت کانون کوبی صورت پذیرفته است.

نیکویی بیان داشت :  بیش از 14 هزار هکتار از مراتع و زمین های کشاورزی شهرستان مبارزه با ملخ انجام شده  و تا کنون هیچ گونه خسارتی وارد نشده است .
 
وی خاطر نشان کرد : به همت مجموعه جهاد کشاورزی شهرستان بندرلنگه بیش از 100 هزار هکتاراز مراتع و زمین های کشاورزی عملیات رد یابی صورت گرفته است .
 
رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان گفت : با توجه به پیش بینی سازمان بین المللی فائو تا اواسط تیرماه شهرستان درگیر مبارزه با این آفت خواهد بود و اگر در شهرهای نوار ساحلی مبارزه صورت نگیرد این آفت به استان ها و شهرهای مرکزی کشور هجوم خواهد برد .
 
فرماندار شهرستان بندرلنگه اضافه کرد : بخشداران و دهیاران توجه داشته باشند هر گونه مشاهده ریزش ملخ در روستاها مراتب را به سازمان جهاد کشاورزی اطلاع رسانی نمایند .

 


.انتهای پیام


خروج