شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٩
اخبار > برای توسعه مطلوب باید فرهنگ سازی صورت گیرد/انجام سرمایه‌گذاری های بزرگ با محوریت اقتصاد دریا محور در شهرستان بندرلنگه


a

نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٨٥٥٦ 

 تاریخ:1398/05/06 


برای توسعه مطلوب باید فرهنگ سازی صورت گیرد/انجام سرمایه‌گذاری های بزرگ با محوریت اقتصاد دریا محور در شهرستان بندرلنگه

استاندار هرمزگان: سرمایه گذاری های بزرگ در حوزه پرورش میگو و ماهی در شهرستان بندرلنگه در حال انجام است که این منطقه را به قطب پرورش میگو تبدیل می کند.

 

 

 

 


 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بندرلنگه دکتر فریدون همتی در نشست با فعالان فرهنگی، هنری و رسانه ای شهرستان های غرب استان هرمزگان که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان بندرلنگه برگزار شد، عنوان کرد: فرهنگ و هنر متنوع مناطق مختلف کشورمان، فرهنگ و هنر ایران اسلامی را تشکیل داده است و منطقه غرب هرمزگان و به ویژه بندرلنگه از این فرهنگ و هنر غنی برخوردار هستند.

استاندار گفت:منطقه غرب هرمزگان و به ویژه بندرلنگه از فرهنگ و هنر غنی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: جامعه برخوردار از فرهنگ و هنر غنی روز‌به‌روز در مسیر تعالی رشد قرار می گیرد و در راستای رسیدن به اهداف انگیزه و نشاط بیشتری دارد.

استاندار هرمزگان افزود: شهرستان بندرلنگه از قدمت و تاریخ طولانی و آداب، سنن و رسوم متنوعی برخوردار است.

وی با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای توسعه شهرستان بندرلنگه، تصریح کرد: برای توسعه زیرساخت‌های این شهرستان باید فرهنگ سازی در زمینه های مختلف به ویژه در حوزه فرهنگ کار و اشتغال صورت گیرد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: قرار گرفتن در کنار آب های نیلگون خلیج فارس و برخورداری از سواحل طولانی، مهمترین استعداد شهرستان بندرلنگه است که برای شکوفایی و رونق اقتصاد دریا محور در این شهرستان تلاش می کنیم.

همتی بیان داشت: سرمایه گذاری های بزرگ در حوزه پرورش میگو و ماهی در شهرستان بندرلنگه در حال انجام است که این منطقه را به قطب پرورش میگو تبدیل می کند.

وی گفت: هدف اصلی از این سرمایه گذاری ها ایجاد اشتغال و درآمد برای مردم بومی این منطقه است و در تمامی این برنامه ها و سرمایه گذاری ها مردم بومی در اولویت قرار دارند.

استاندار هرمزگان توسعه پسکرانه بندرلنگه و تکمیل کریدور ساحلی جنوب کشور در این منطقه را از دیگر برنامه‌های مهم برشمرد.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 13-44222011 076
نمــابر : 44222022 076
آدرس فرمانداری : بلوار معلم - کدپستی 7971973594

شهرستان بندر لنگه

شهرستان بندرلنگه در 251 کیلومتری جنوب غربی بندرعباس ، یکی از قدیمی ترین بنادر جهان است. این شهرستان از سمت شمال با استان فارس و شهرستان بستک از سمت جنوب به خلیج فارس و از سمت شرق به شهرستان بندرخمیر و از غرب با شهرستان پارسیان هم مرز می باشد. این شهرستان با 8210 کیلومتر مربع مساحت كه 11،5 درصد خاک استان را شامل می شود و 134713 جمعيت دارای 5 شهر به نام های ( بندرلنگه ،كيش، کنگ ،بندر چارک ، لمزان) و همچنين 4 بخش به نام هاي (مركزي- مهران-شيبكوه –كيش ) می باشد .