شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٩
اخبار > توسعه صادرات غیر نفتی در شرایط کنونی اولویت رونق اقتصادی کشور است


a

نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٨٦٧٩ 

 تاریخ:1398/05/15 


توسعه صادرات غیر نفتی در شرایط کنونی اولویت رونق اقتصادی کشور است

فرماندار شهرستان بندرلنگه در این جلسه گفت:توسعه صادرات غیر نفتی در شرایط کنونی از مهمترین مسائل سیاسی و اقتصادی کشور است و صادرات غیر نفتی در رونق اقتصادی،اشتغال مولد و پایدار و در پیشبرد اهداف دولت بسیار موثر است.

 

 

 

 


 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی به ریاست علی نیکویی فرماندار شهرستان بندرلنگه و با حضور زرهی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری،آشوری رئیس صنعت ، معدن و تجارت و جمعی از مسئولین در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.


فرماندار شهرستان بندرلنگه در این جلسه گفت:توسعه صادرات غیر نفتی در شرایط کنونی از مهمترین مسائل سیاسی و اقتصادی کشور است و صادرات غیر نفتی در رونق اقتصادی،اشتغال مولد و پایدار و در پیشبرد اهداف دولت بسیار موثر است.


وی افزود:بسیاری از امور صادرات در شهرستان در حوزه کشاورزی به صورت فله ای انجام می شود،می توان با ایجاد زیرساخت جهت بسته بندی به مقوله اشتغال کمک کرد و صادرات را بهبود بخشید و معضل بیکاری را تا حدودی حل کرد و فرصت شغلی ایجاد نمود.


نیکویی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر نامگذاری سال جاری بر مبنای رونق تولید بیان داشت: همه دستگاههای اجرایی موظف هستند با برطرف کردن موانع تولید و استفاده از منابع و ظرفیت های داخلی در راستای افزایش تولید و صادرات تلاش نمایند.


در این جلسه در زمینه های ساماندهی مبادلات مرزی و فعال شدن بازارچه های ملوانی ، استفاده از ظرفیت تعاونی مرزنشینان در راستای بهبود معیشت و سطح درآمد مرزنشینان ، تقویت صادرات از طریق اتاق بازرگانی مورد بررسی قرار گرفت.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 13-44222011 076
نمــابر : 44222022 076
آدرس فرمانداری : بلوار معلم - کدپستی 7971973594

شهرستان بندر لنگه

شهرستان بندرلنگه در 251 کیلومتری جنوب غربی بندرعباس ، یکی از قدیمی ترین بنادر جهان است. این شهرستان از سمت شمال با استان فارس و شهرستان بستک از سمت جنوب به خلیج فارس و از سمت شرق به شهرستان بندرخمیر و از غرب با شهرستان پارسیان هم مرز می باشد. این شهرستان با 8210 کیلومتر مربع مساحت كه 11،5 درصد خاک استان را شامل می شود و 134713 جمعيت دارای 5 شهر به نام های ( بندرلنگه ،كيش، کنگ ،بندر چارک ، لمزان) و همچنين 4 بخش به نام هاي (مركزي- مهران-شيبكوه –كيش ) می باشد .