چهارشنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٩
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز شوراها


a

نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢١٥١٩ 

 تاریخ:1399/02/09 


پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز شوراها

استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسیدن نهم اردیبهشت روز شوراها را به اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان هرمزگان تبریک گفت.

 

 

 

 


 
استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسیدن نهم اردیبهشت روز شوراها را به اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان هرمزگان تبریک گفت.


دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:


بسم الله الرحمن الرحیم استفاده از خرد جمعی و مشورت با یکدیگر در امور مختلف از موارد مورد تاکید در دین مبین اسلام می‌باشد و خداوند متعال در قرآن کریم و به خصوص در سوره مبارکه شوری همگان را به مشورت دعوت نموده اند و پیامبر بزرگوار اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) نیز بر مشورت در انجام امور مختلف تاکید داشته اند.

 در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز تشکیل شوراها برای انجام بهتر امور مورد توجه قرار گرفته است و بر این اساس نهاد شوراهای اسلامی برای اداره مناسب شهرها و روستاها در سراسر کشور شکل گرفت.

 شوراهای اسلامی از مردمی‌ترین نهادها در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محسوب می شوند که بر پایه رای مردم در اقصی نقاط کشور تشکیل شده‌اند. شوراهای اسلامی در شهرها و روستاهای سراسر کشور توانسته اند به عنوان یک پارلمان محلی به خوبی در بهبود روند مدیریت شهری و روستایی و ارائه خدمت به مردم نقش آفرین باشند.

اعضای شوراها به عنوان نمایندگان منتخب مردم، عناصر اصلی تصمیم گیری و نظارت بر امور شهرها و روستاها می باشند تا خواست و نظر مردم به خوبی در امر مدیریت به عنوان محور امور قرار گیرد.

اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا باید نظارت دقیقی بر عملکرد شهرداران و دهیاران داشته باشند و مسئولان شهر و روستا نیز موظف به پاسخگویی به اعضای شوراها به عنوان نمایندگان مردم هستند. تعامل و ارتباط مناسب با شوراها از مواردی است که باید مورد توجه مدیران دستگاه‌های اجرایی و به ویژه فرمانداران و بخشداران قرار گیرد و از نظرات دقیق اعضای شوراها در برنامه‌ریزی‌ها استفاده گردد.

اینجانب فرارسیدن نهم اردیبهشت روز شوراها را به اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها به ویژه در استان هرمزگان تبریک عرض می نمایم و امیدوارم در عمل به وظایف قانونی خود در راستای خدمت به جامعه موفق و موید باشند و به درستی در مسیر تحقق خواسته های مردم و پیشرفت هر منطقه گام بردارند. فریدون همتی استاندار هرمزگان


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 13-44222011 076
نمــابر : 44222022 076
آدرس فرمانداری : بلوار معلم - کدپستی 7971973594

شهرستان بندر لنگه

شهرستان بندرلنگه در 251 کیلومتری جنوب غربی بندرعباس ، یکی از قدیمی ترین بنادر جهان است. این شهرستان از سمت شمال با استان فارس و شهرستان بستک از سمت جنوب به خلیج فارس و از سمت شرق به شهرستان بندرخمیر و از غرب با شهرستان پارسیان هم مرز می باشد. این شهرستان با 8210 کیلومتر مربع مساحت كه 11،5 درصد خاک استان را شامل می شود و 134713 جمعيت دارای 5 شهر به نام های ( بندرلنگه ،كيش، کنگ ،بندر چارک ، لمزان) و همچنين 4 بخش به نام هاي (مركزي- مهران-شيبكوه –كيش ) می باشد .