چهارشنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٩
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز ملی خلیج فارس


a

نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢١٥٢١ 

 تاریخ:1399/02/10 


پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز ملی خلیج فارس

استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسیدن دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس را تبریک گفت و گرامی داشت.

 

 

 

 


 
استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسیدن دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس را تبریک گفت و گرامی داشت.


دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:


 بسم الله الرحمن الرحیم

دهم اردیبهشت، سالروز آزاد سازی جزایر خلیج فارس از استیلای 500 ساله استعمارگران ، نماد استکبار ستیزی و روحیه آزادی خواهی و مرزداری مردم هرمزگان است.

هرمزگان در طول تاریخ همیشه از موقعیتی ویژه و استثنایی برخوردار بوده و خط اتصال تجارت و فرهنگ منطقه با دنیای خارج به ویژه آفریقا، آسیای شرقی (شرق دور) و اروپا بوده است و استیلا بر این آبراهه مهم به نوعی در دست داشتن نبض تجارت و فرهنگ جهان محسوب می شده است.

 بر همین اساس در قرون متمادی خلیج فارس جولانگاه استعمارگران مختلفی از جمله پرتغالی ها، هلندی ها، انگلیسی ها و نیز آمریکایی ها بوده، اما ملت ایران و در راس آن هرمزگانی ها به عنوان مرزداران خلیج فارس در 500 سال پیش بر استعمارگری پرتغال برای همیشه پایان دادند و تمامی جزایر خلیج فارس و در راس آن جزیره هرمز آزاد شد.

در هشت سال دفاع مقدس نیز فرزندان رشید این خطه از جمله شهیدان رئیسی و دارا اجازه جولان به ناوها و نیروهای آمریکایی را در خلیج فارس ندادند و به شایستگی از مرزهای آبی کشور با نثار خون خود محافظت کردند.

 امروز شاهدیم استعمارگران و دشمنان ایران اسلامی که نتوانستند بر حضور نظامی خود در منطقه دست یابند اقدام به اجرای نقشه ای رذیلانه با ابعاد فرهنگی کردند و آن هدف قرار دادن هویت خلیج فارس و زدودن پیشینه آن بود که از تغییر نام خلیج فارس آغاز شد اما با هشدار به موقع مقام معظم رهبری تمام توان فرهنگی کشور در دفاع از این هویت بسیج شد و نویسندگان ، مورخان ، پژوهشگران ، هنرمندان ، خبرنگاران و ... به میدان آمدند و مردم جهان را در این خصوص آگاه و نقشه دشمنان را عقیم ساختند.

 استان هرمزگان نیز در راس این مبارزه و جنگ فرهنگی قرار گرفت و با بنیانگذاری جشنواره بین‌المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس و تولید برنامه های متعدد و مختلف توانست گام های موثری در این راستا بردارد که جا دارد از زحمات و تلاش های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و سایر نهادها و دستگاه های فرهنگی تقدیر و تشکر نمایم.

 امروز جایگاه هرمزگان نه تنها در اقتصاد و تجارت بی بدیل و ویژه است بلکه در حوزه فرهنگ و هنر نیز توانسته با پرداختن به زیر ساخت ها و ایجاد عدالت فرهنگی و توجه به مناطق محروم گام های سترگی در جهت توسعه فرهنگی استان بردارد و امیدواریم هر چه زودتر شاهد شکوفایی و انتشار تمدن حوزه خلیج فارس به پشتوانه مردم شریف هرمزگان باشیم.

اینجانب فرارسیدن دهم اردیبهشت ماه، روز ملی خلیج فارس را به ملت ایران به ویژه مردم شریف استان هرمزگان تبریک عرض می نمایم و سربلندی کشور عزیزمان را در ابعاد مختلف از خداوند منان خواهانم. فریدون همتی استاندار هرمزگان


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 13-44222011 076
نمــابر : 44222022 076
آدرس فرمانداری : بلوار معلم - کدپستی 7971973594

شهرستان بندر لنگه

شهرستان بندرلنگه در 251 کیلومتری جنوب غربی بندرعباس ، یکی از قدیمی ترین بنادر جهان است. این شهرستان از سمت شمال با استان فارس و شهرستان بستک از سمت جنوب به خلیج فارس و از سمت شرق به شهرستان بندرخمیر و از غرب با شهرستان پارسیان هم مرز می باشد. این شهرستان با 8210 کیلومتر مربع مساحت كه 11،5 درصد خاک استان را شامل می شود و 134713 جمعيت دارای 5 شهر به نام های ( بندرلنگه ،كيش، کنگ ،بندر چارک ، لمزان) و همچنين 4 بخش به نام هاي (مركزي- مهران-شيبكوه –كيش ) می باشد .