شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٩
اخبار > شهرستان بندرلنگه در آینده‌ای نزدیک به قطب پرورش میگو کشور تبدیل خواهد شد


a

نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٩٥٠٢ 

 تاریخ:1397/04/24 


شهرستان بندرلنگه در آینده‌ای نزدیک به قطب پرورش میگو کشور تبدیل خواهد شد

فرماندار شهرستان بندرلنگه گفت: برای سرمایه گذاران درحوزه پرورش آبزیان فرش قرمز پهن کرده ایم و در جهت رفع مشکلات واحدهای صنعتی از هیچ فرصتی دریغ نخواهیم کرد و اگر همه مزارع در سطح شهرستان بندرلنگه به بهره برداری برسند قطعا در آینده ای نزدیک این شهرستان به قطب پرورش میگو در کشور تبدیل خواهد شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری : غلامرضا آباد فرماندار شهرستان بندرلنگه در محل مجتمع پرورش میگو سایه خوش در  با اشاره به ظرفیت شهرستان برای پرورش ماهی در قفس و پرورش میگو، اظهار کرد: ۲۴۰۰هکتار زمین در سایه خوش به منظور پرورش میگو در گذشته اختصاص یافته که نزدیک به ۱۴۰۰هکتار آن برای سایت پرورش میگو می باشد که تا کنون ۱۲۶۰هکتار آن به بهره برداری رسیده است که اشتغال قابل توجهی را فراهم نموده است.

 

وی  با اشاره به اینکه ما بقی مزارع پرورش میگو در سایه خوش نیز در حال احداث هستند، افزود: همچنین ذر بندرمقام نیز از ۴۰۰هکتار ۳۲۰هکتار به بهره برداری رسیده است که ۶۰۰نفر را مشغول به کار کرده است.

 

فرماندار شهرستان بندرلنگه تصریح کرد: در بندر حسینیه بخش شیبکوه این شهرستان نیز ۱۴۰۰هکتار برای پرورش میگو در نظر گرفته شده است.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان بندرلنگه تصریح کرد: کارگاه تکثیر لارو میگو نیز در حمیران با اشتغال ۱۳نفر با اعتباری بالغ بر ۵میلیارد تومان در مساحتی بالغ بر ۴هکتار توسط بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است.

 

آباد با اشاره به اینکه در روستای مهرکان نیز واگذاری زمین بدین منظور در نظر گرفته شده است، بیان داشت: ما برای سرمایه گذاران در این حوزه فرش قرمز پهن کرده ایم و در جهت رفع مشکلات واحدهای صنعتی از هیچ فرصتی دریغ نخواهیم کرد و اگر این مزارع در سطح شهرستان بندرلنگه به بهره برداری برسند قطعا در آینده ای نزدیک این شهرستان به قطب پرورش میگو در کشور تبدیل خواهد شد.

 

وی در پایان با اشاره به هدف خود در بازدید از مجتمع های پرورش میگو در شهرستان بندرلنگه، یادآور شد: هدف از این بازدید بررسی مسائل و مشکلات این عزیزان بود که این سرمایه گذران در خصوص تسهیلات، برق مزارع مشکلاتی را مطرح نمودند که در جهت رفع موانع پیش روی اقدامات مقتضی انجا م خواهد شد.
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 13-44222011 076
نمــابر : 44222022 076
آدرس فرمانداری : بلوار معلم - کدپستی 7971973594

شهرستان بندر لنگه

شهرستان بندرلنگه در 251 کیلومتری جنوب غربی بندرعباس ، یکی از قدیمی ترین بنادر جهان است. این شهرستان از سمت شمال با استان فارس و شهرستان بستک از سمت جنوب به خلیج فارس و از سمت شرق به شهرستان بندرخمیر و از غرب با شهرستان پارسیان هم مرز می باشد. این شهرستان با 8210 کیلومتر مربع مساحت كه 11،5 درصد خاک استان را شامل می شود و 134713 جمعيت دارای 5 شهر به نام های ( بندرلنگه ،كيش، کنگ ،بندر چارک ، لمزان) و همچنين 4 بخش به نام هاي (مركزي- مهران-شيبكوه –كيش ) می باشد .