پنج شنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٩
اخبار > با ایجاد زیرساخت های گردشگری بندرلنگه نیز باید به عنوان قطب گردشگری غرب هرمزگان معرفی شود


a

نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٨١٥٤ 

 تاریخ:1398/04/12 


با ایجاد زیرساخت های گردشگری بندرلنگه نیز باید به عنوان قطب گردشگری غرب هرمزگان معرفی شود

صبح امروز جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرستان بندرلنگه با حضور راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور،ناصر شریفی نماینده غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ،علی نیکویی فرماندار شهرستان بندرلنگه و عفیفی پور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان و جمعی از مسئولین در سالن جلسات اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه برگزار شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری بندرلنگه ، جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرستان بندرلنگه با حضور راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور،ناصر شریفی نماینده غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ،علی نیکویی فرماندار شهرستان بندرلنگه و عفیفی پور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان و جمعی از مسئولین و ملوانان در سالن جلسات اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه برگزار شد.

علی نیکویی فرماندار شهرستان بندرلنگه ضمن خوش آمدگویی در این جلسه گفت:آنچه که مردم شهرستان بندرلنگه را آزار میدهد تردد بی رویه کامیون ها در شهر و نداشتن کمربندی است،دریک ماه گذشته شش تصادف داشتیم که چهار مورد منجر به فوت شده است ، ترافیک شهری زیاد است و باید زودتر کمربندی این شهر به اتمام برسد.

وی افزود :تعداد بیست خودرو تاکسی درون شهری به بندرلنگه از نیازهای این شهر است که از مطالبات مردم این شهر تاریخی نیز می باشد.
نیکویی بیان داشت:امکان پهلوگیری کشتی های بزرگ در بندرگاه یکی دیگر از نیازهای این شهر است که باعث رونق این شهرستان می شود و همچنین توسعه پایانه مسافربری شهرستان مثمر ثمر خواهد بود که اینها تعدادی از دغدغه های مرم شهرستان می باشد که ما از شما تقاضای پیگیری داریم.

در ادامه معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت:بندر لنگه احتیاج به تبلیغ ندارد و تاریخ این شهر به تجارت دریایی پیوند خورده و زمانی که هیچ بندرمهمی در کشور احداث نشده بود اینجا محل صادرات و واردات دریایی بوده است .

وی افزود:ما باید بر روی مزیت های این بندر تمرکز کنیم و با همین مقیاس حداکثر بهره وری ممکن را به دست آوریم و این پیشنهادات به این مسئله کمک خواهد کرد تا بتوانیم برای صادرات و واردات و اشتغال و به طور کلی ارزش افزوده ای که از فعالیت های بندری می توان حاصل شود، استفاده کنیم.

راستاد تصریح کرد: توسعه بندر با رشد تقاضا همراه خواهد بود و هر چه فضا و امکانات برای توسعه فراهم شود مانعی برای پیشرفت وجود نخواهد داشت ، باید پروژه هایی که باعث پیشرفت این بندر خواهد شد را زودتر تکمیل کنیم و به بهره برداری برسانیم.

وی بیان داشت : اسکله پایانه مسافر بری باید ارتقا پیدا کند و بخش خصوصی هرگونه سرمایه گزاری که در زمینه ناوگان مسافربری و یا گردشگری دریایی که در محدوده شهرستان انجام دهد با حداکثر تسهیلات ممکن و بهترین یارانه ها برای زیر ساخت های مسافری و گردشگری با تقبل کامل سود تسهیلات و وجوه اداره شده حمایت خواهیم کرد.

راستاد گفت: کمربندی شهرستان بندرلنگه را پیگیری خواهیم کرد تا زودتر به نتیجه برسد و جاده دسترسی به بندر مطالعات آن در مرحله شناخت است و تاکید ما به پیگیری زودتر است .

وی افزود :تردد مسافرین بندر مقام و لاوان و امکاناتی که نیاز است را حتما با اولویت دنبال می کنیم و ما حداکثر تسهیلات ممکن را اعطا خواهیم کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت:برای گرفتن گواهینامه شایستگی ملوانی باید در بندرلنگه نمایندگی ایجاد شود که نیاز به رفتن به مرکز استان نباشد.

راستاد در پایان با اشاره به ظرفیت های گردشگری شهرستان گفت : بندر لنگه را هم جزء موارد گردشگری قرار دهیم تا اسکله تفریحی گردشگری مطالعه و اجرایی شود تا با اجرای زیرساخت های گردشگری بندر لنگه نیز به عنوان قطب گرشگری غرب استان هرمزگان با حمایت های ما معرفی شود.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 13-44222011 076
نمــابر : 44222022 076
آدرس فرمانداری : بلوار معلم - کدپستی 7971973594

شهرستان بندر لنگه

شهرستان بندرلنگه در 251 کیلومتری جنوب غربی بندرعباس ، یکی از قدیمی ترین بنادر جهان است. این شهرستان از سمت شمال با استان فارس و شهرستان بستک از سمت جنوب به خلیج فارس و از سمت شرق به شهرستان بندرخمیر و از غرب با شهرستان پارسیان هم مرز می باشد. این شهرستان با 8210 کیلومتر مربع مساحت كه 11،5 درصد خاک استان را شامل می شود و 134713 جمعيت دارای 5 شهر به نام های ( بندرلنگه ،كيش، کنگ ،بندر چارک ، لمزان) و همچنين 4 بخش به نام هاي (مركزي- مهران-شيبكوه –كيش ) می باشد .