سه شنبه ٢٤ تير ١٣٩٩
اخبار > سخنرانی فرماندار شهرستان بندرلنگه در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه


a

نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩١١٤ 

 تاریخ:1398/06/08 


سخنرانی فرماندار شهرستان بندرلنگه در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه

آئین عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان بندرلنگه با امامت آیت الله سید محمد جواد رکنی امروز در حالی شروع شد که حضور مسئولین نهادهای دولتی به مناسبت هفتمین روز از هفته دولت پرشور بود

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ آئین عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان بندرلنگه با امامت آیت الله سید محمد جواد رکنی امروز در حالی شروع شد که حضور مسئولین نهادهای دولتی به مناسبت هفتمین روز از هفته دولت پرشور بود.

علی نیکویی فرماندار شهرستان بندرلنگه در نماز جمعه این شهرستان ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت اظهار کرد ؛ مدت خدمت این شهیدان گرانقدر کوتاه بود اما آثار و ارزش های دوران خدمت آن ها ماندگار و پا برجا است و مسئولین ما نیز باید اینگونه خدمت کنند.

وی افزود ؛ در سال رونق تولید ، شهرستان بندرلنگه با وجود وحدت و انسجام با همکاری مسئولین و مردم در زمینه صادرات غیر نفتی گام های بلندی برداشته شده است و صادراتی از جمله موادمعدنی ، محصولات کشاورزی و محصولات آبزیان و تولید آن ها انجام می شود و به این مقوله توجه خاصی شده است.

نیکویی بیان داشت ؛ در هفته دولت ۷۱ پروژه عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر ۸۲ میلیارد تومان در قالب پروژه های حمل و نقل ، آموزش و پرورش ، بهداشت و درمان ، انرژی ، ورزش و جوانان ، فرهنگ و هنر و گردشگری ، کشاورزی ، منابع طبیعی ، شیلات ، عمران شهری و روستایی اشاره کرد که با حضور مسئولین استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید .

وی تصریح کرد؛ از مهمترین این پروژه ها افتتاح چندین زمین چمن مصنوعی ، چندین سالن سرپوشیده در روستاها ، مرکز دیالیز و تالاسمی بندرلنگه، ۹ واحد منازل پزشکان ، یک واحد سردخانه بسته بندی و عمل آوری آبزیان ، طرح های پرورش میگوی سایه خوش ، پارک بانوان روستای شناس ، پروژه های شهرداری بندرلنگه و بندرکنگ را نام برد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بندرلنگه بیان داشت ؛ رایزنی هایی برای تخصیص بودجه در جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام شهرستان انجام شده است که شامل استخر نیمه تمام بندرلنگه که قبل از دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید ، روکش آسفالت محور دژگان به لمزان که در دست اقدام می باشد ، افتتاح چندین مدرسه با مشارکت خیرین تا قبل از مهرماه در دستور کار قرار دارد ، جاده بندرلنگه به بندرخمیر محور پروغار تا پایان شهریور ماه عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد ، کمربندی بندرلنگه که از دیرباز دغدغه مردم این شهرستان می باشد عملیات زیرسازی و آسفالت آن به زودی شروع خواهد شد و امیدواریم تا پایان سال به بهره برداری برسد ، احداث پل و رودخانه کنخ تا هفته آینده عملیات آن را شروع خواهیم کرد ، و در بحث مسیر بندرلنگه و پارسیان و پل رودخانه چارک را نیز با پیگیری های انجام شده عملیات آن به زودی شروع می شود .

نیکویی در ادامه گفت ؛ در بحث راه اندازی سایت پرورش میگو مهرگان با همت استاندار محترم در یک ماه آینده عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد و اولویت با سرمایه گذاران بومی است.

وی افزود ؛ اعتبارات خوبی در بحث بافت فرسوده شهر بندرلنگه و بندرکنگ گرفته شده که همت شهرداری بندرلنگه و کنگ و مدیر راه و شهرسازی شهرستان را می طلبد.

فرماندار شهرستان بندرلنگه تصریح کرد؛ مدیریت بافت های تاریخی در شهرهای ساحلی برای اولین بار در جهان به میزبانی شهرستان بندرلنگه در شهر بندرکنگ در دی ماه سال جاری انجام خواهد شد که نکته بسیار قابل توجهی است.

وی گفت ؛ در بحث گاز رسانی از طریق مرکز کشور با همراهی استاندار محترم و نماینده محترم مجلس دنبال خواهیم کرد و یکی دیگر از اهداف ما ایجاد دانشکده پزشکی در شهر بندرلنگه است که اقداماتی نیز انجام شده است

نیکویی خاطر نشان کرد؛ عده ای مغرض و کوردل در داخل با دشمن همراهی می کنند که کارها و خدمات دولت ها را زیر سوال ببرند که می طلبد مردم با هوشیاری و بصیرت این توطئه‌ها را دفع کنند.

فرماندار شهرستان بندرلنگه در پایان گفت ؛ از مردم میخواهیم تا هرگونه همکاری ، همفکری و پیشنهاد را به ما ارائه دهند تا بندرلنگه را به جایگاه واقعی و در خور شآن مردم خوب این شهرستان برسانیم.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 13-44222011 076
نمــابر : 44222022 076
آدرس فرمانداری : بلوار معلم - کدپستی 7971973594

شهرستان بندر لنگه

شهرستان بندرلنگه در 251 کیلومتری جنوب غربی بندرعباس ، یکی از قدیمی ترین بنادر جهان است. این شهرستان از سمت شمال با استان فارس و شهرستان بستک از سمت جنوب به خلیج فارس و از سمت شرق به شهرستان بندرخمیر و از غرب با شهرستان پارسیان هم مرز می باشد. این شهرستان با 8210 کیلومتر مربع مساحت كه 11،5 درصد خاک استان را شامل می شود و 134713 جمعيت دارای 5 شهر به نام های ( بندرلنگه ،كيش، کنگ ،بندر چارک ، لمزان) و همچنين 4 بخش به نام هاي (مركزي- مهران-شيبكوه –كيش ) می باشد .