پنج شنبه ٢٦ تير ١٣٩٩
اخبار > به مناسبت هفته تعاون مراسم تجلیل از تعاونی های برتر شهرستان بندرلنگه برگزار شد


a

نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩١٤٠ 

 تاریخ:1398/06/11 


به مناسبت هفته تعاون مراسم تجلیل از تعاونی های برتر شهرستان بندرلنگه برگزار شد

صبح امروز با حضور علی نیکویی فرماندار ، محامدی معاون اجتماعی فرمانداری، رمضانی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مدیران ادارات مراسم تجلیل تعاونی های برتر شهرستان بندرلنگه در سالن اجتماعات این فرمانداری به همت اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، صبح امروز با حضور علی نیکویی فرماندار ، محامدی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری، رمضانی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مدیران ادارات مراسم تجلیل تعاونی های برتر شهرستان بندرلنگه در سالن اجتماعات این فرمانداری به همت اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

 

علی نیکویی فرماندار شهرستان بندرلنگه ، اظهار کرد: قبل از تشکیل تعاونی باید فرهنگ تعاونی را بشناسیم و به ان عمل کنیم تا به پویایی آن برسیم.

 

وی ترویج تعاون در شرایط فعلی را گام مؤثری در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و از عموم مردم شهرستان دعوت کرد به اعتبار آیه­­ شریفه­ «تعاونوا علی البر و التقوی» به خانواده ­ی گرانسنگ تعاون پیوسته به قدر وسع، یاری­ گر این رکن سوم اقتصاد کشور باشند.

 

فرماندار شهرستان بندرلنگه تصریح کرد: در برنامه های پنج ساله توسعه و برنامه ششم توسعه بخش عظیمی از برنامه های کلان کشور در خصوص موضوع اقتصاد تعاونی است که در سند چشم انداز کشور جهت شکوفایی و رسیدن به افق سند چشم انداز روی اقتصاد تعاونی حساب ویژه ایی باز شده است.

 

نیکویی گفت: تعاون مثل سرمایه گذاری دولتی و خصوصی نیست بلکه علاوه بر اینکه کار اقتصادی یک کار اجتماعی است و تعاون یک تبلیغ در مسائل اخلاقی،اجتماعی و فرهنگی است که می تواند اثرات مثبتی در جامعه داشته باشد.

 

در ادامه رمضانی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی  شهرستان بندرلنگه با اشاره به اینکه ۳۷۲تعاونی در بندرلنگه به ثبت رسیده که اشتغالی بالغ بر ۴۶۰۰نفر ایجاده کرده است، یادآور شد: از این تعداد ۱۵تعاونی که عملکرد برتر داشته اند مورد تجلیل قرار خواهند گرفت که تعاونی وحدت بستانه بعنوان تعاونی برتر استانی نیز انتخاب گردیده است.

 

وی افزود: بهترین راه عدالت اجتماعی و تجمیع ثروت های خُرد از طریق تشکل های تعاونی است. 

 

رمضانی گفت: بخش مهمی از اقتصاد کشور چه در بحث صادرات، تولیدات، حوزه های مختلف کشاورزی، صنعت و خدمات؛ تعاونی نقش دارد و نگاه مسئولان نگاه به تقویت تعاون و تشکل های تعاونی است.

 

در این مراسم از تعاونی های فراوردهای دریایی ماهان، صیادی مهاجران بندرکنگ، صیادی حسینه، صیادی وحدت بستانه ، صنایع دستی و گردشگری بانوان امید بندرلنگه، مرزنشینان وساحل نشینان بندرکنگ، مرغداری ایمان بندرلنگه، صنایع دستی انگشتان طلایی بندرکنگ ، خدمات صیادی بندرکنگ، مصرف فرهنگیان بندرلنگه، مرغداری گلشن، گلدشت پدل، مروارید دشت روستای پدل، خدمات صیادی چیروئیه، خدمات صیادی بندرگرزه با اهدای لوح تقدیر تجلیل شدند.

 

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 13-44222011 076
نمــابر : 44222022 076
آدرس فرمانداری : بلوار معلم - کدپستی 7971973594

شهرستان بندر لنگه

شهرستان بندرلنگه در 251 کیلومتری جنوب غربی بندرعباس ، یکی از قدیمی ترین بنادر جهان است. این شهرستان از سمت شمال با استان فارس و شهرستان بستک از سمت جنوب به خلیج فارس و از سمت شرق به شهرستان بندرخمیر و از غرب با شهرستان پارسیان هم مرز می باشد. این شهرستان با 8210 کیلومتر مربع مساحت كه 11،5 درصد خاک استان را شامل می شود و 134713 جمعيت دارای 5 شهر به نام های ( بندرلنگه ،كيش، کنگ ،بندر چارک ، لمزان) و همچنين 4 بخش به نام هاي (مركزي- مهران-شيبكوه –كيش ) می باشد .