چهارشنبه ٠٤ خرداد ١٤٠١
اخبار > پیام تبریک فرماندار بندرلنگه بمناسبت روز ملی خلیج فارس


a

نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٣٥١ 

 تاریخ:1401/02/09 


پیام تبریک فرماندار بندرلنگه بمناسبت روز ملی خلیج فارس

فرماندار شهرستان بندرلنگه در پیامی فرا رسیدن دهم اردیبهشت، روزملی خلیج فارس را تبریک گفت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بندرلنگه، مهندس فواد مرادزاده فرماندار شهرستان بندرلنگه در پیامی فرا رسیدن دهم اردیبهشت، روزملی خلیج فارس را تبریک گفت.

🔷️متن کامل این پیام به شرح زیر است:

 "خلیج فارس" نه تنها یک نام و عنوان بلکه میثاق همبستگی و دلدادگی ملتی بزرگ به خاک و فرهنگ چندین هزاران ساله خویش است که در سایه تاریخ و تمدنی دیرپا و خلق و تولید حماسه ها و آثار سترگ فرهنگی، هنری، ادبی و معنوی، به مایه مباهات و عشق ایرانیان به این موطن عزیز مبدل شده است و وجب به وجب آن که با رشادت ها، قهرمانی ها و جانفشانی های جوانان و عاشقان ایران اسلامی از گزند دشمنان و بدخواهان صیانت شده، موجب امید ایران و ایرانی و یکی از مظاهر تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران است و هر ایرانی غیور چونان خون در رگ های خود با جان خویش از آن محافظت و پاسداری خواهد کرد.

خلیج فارس؛ نامی پابرجا، پرغرور، استوار و جاودان در قلب ایران و ایرانی است و با شیطنت و خیال باطل کسانی که به دنبال تحریف نام و تعلق آن به جایی غیر از ایران عزیز هستند، کوچک ترین تغییری در حقیقت تاریخی آن و اسناد معتبر و متقن تاریخی موجود ایجاد نخواهد کرد و نام و حقیقت خلیج فارس برای همیشه در تاریخ تمدن و زیست بوم ایران بزرگ و عزیز جاودان و مانا خواهد بود.

(( روزملی خلیج فارس روزی متعلق به آحاد مردم ایران است و همه مردم ایران باید دراین افتخار سهیم باشند، چراکه این روز حاصل خون شهیدان، رزم آوران و دلیران در طول تاریخ است. ))

اینجانب دهم اردیبهشت ماه؛ روز ملی خلیج فارس را که مقارن با آغاز عملیات پرافتخار بیت المقدس است، به همه هموطنان غیور و شریف بویژه مردم عزیز شهرستان بندرلنگه تبریک می گویم و نام و یاد همه مبارزان سلحشور، مرزداران و مدافعان جان بر کف این آب و خاک را که با جانفشانی و ایثار، خلیج همیشه فارس را از لوث نیروهای متجاوز بیگانه پاک نگه داشته اند، گرامی داشته و از درگاه خداوند قادر متعال، سربلندی، عزت و اقتدار برای ایرانیان و برای جای جای ایران اسلامی و خلیج فارس عزیز، نامی ماندگار در سراسر تاریخ بشریت و تاریخ پرافتخار ایران اسلامی آرزو دارم.

                                                                                                                                                  فواد مرادزاده
فرماندار شهرستان بندرلنگه


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 13-44222011 076
نمــابر : 44222022 076
آدرس فرمانداری : بلوار معلم - کدپستی 7971973594

شهرستان بندر لنگه

شهرستان بندرلنگه در 251 کیلومتری جنوب غربی بندرعباس ، یکی از قدیمی ترین بنادر جهان است. این شهرستان از سمت شمال با استان فارس و شهرستان بستک از سمت جنوب به خلیج فارس و از سمت شرق به شهرستان و از غرب با شهرستان پارسیان هم مرز می باشد. این شهرستان با 8210 کیلومتر مربع مساحت كه 11،5 درصد خاک استان را شامل می شود و جمعیت 159358دارای 5 شهر به نام های ( بندرلنگه ،كيش، کنگ ،بندر چارک ، لمزان) و همچنين 4 بخش به نام هاي (مركزي- مهران-شيبكوه –كيش ) می باشد .