جمعه ١٠ تير ١٤٠١
اخبار > حضور فرماندار شهرستان بندرلنگه از ساعات اولیه زلزله در بندرچارک


a

نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٩٠٠ 

 تاریخ:1401/03/29 


حضور فرماندار شهرستان بندرلنگه از ساعات اولیه زلزله در بندرچارک

برگزاری ۵جلسه فوق العاده ستاد بحران پس از وقوع زمین لرزه های پی در پی در بخش شیبکوه به ریاست فرماندار شهرستان بندرلنگه

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرماندار شهرستان بندرلنگه، مهندس مراد زاده پس از وقوع نخستین زمین لرزه (۲۵خرداد) جلسه ستاد بحران شهرستان را در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل و سپس  بلافاصله در بندرچارک حاضر و پس از بازدید میدانی از سطح این شهر، جلسه فوق العاده ستاد بحران را با حضور اعضای ستاد شهرستانی و بخش شیبکوه در بندرچارک تشکیل داد.

روز بعد نیز (۲۶خرداد) با توجه به زمین لرزهای پی در پی جلسه هماهنگی ستاد بحران مجددا در محل بخشداری با حضور این اعضاء و به ریاست فرماندار شهرستان بندرلنگه برگزار شد.

 و همچنین در همان روز (۲۶خرداد) جلسه دیگری با حضور مهندس مراد زاده فرماندار شهرستان بندرلنگه، مهندس جباری نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس در دفتر حجت الاسلام رستاخیز امام جمعه این بخش با حضور اعضای ستاد بحران شهرستان و بخش تشکیل شد و مصوباتی را به دنبال داشت که پس از این جلسه از منازل خسارت دیده از زلزله بازدید میدانی بعمل آمد.

همچنین در راستای مصوبات ستاد بحران شهرستان بندرلنگه و بخش شیبکوه در مورخ (۲۷ خرداد) تیم های کارشناسی بنیاد مسکن شهرستان بندرلنگه به منظور برآورد خسارات به بخش شیبکوه و بندرچارک نیز اعزام شدند که تا کنون ۸۰ مورد خسارات جزئی به برخی منازل نیز مورد ارزیابی قرار گرفته شد و تشکیل پرونده داده شد و کار این تیم ها همچنان ادامه دارد.

از مصوبات جلسه ستاد بحران برپایی چادر در محل کمپ های مشخص شده در زمین های ورزشی بود که قریب به ۳۰ تخته چادر با استفاده از ظرفیت کولرهای مدارس آموزش و پرورش در یکی از کمپ ها برپا شد که در همین حین جلسه فوق العاده ستاد بحران (۲۸ خرداد) با توجه به پس لرزهایی با شدت بالاتر در عصر همان روز، به ریاست مهندس مراد زاده فرماندار شهرستان بندرلنگه در محل بخشداری شیبکوه برگزار شد و مقرر شد اسکان اضطراری با برپایی چادر در محلات این بندر دایر شود.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 13-44222011 076
نمــابر : 44222022 076
آدرس فرمانداری : بلوار معلم - کدپستی 7971973594

شهرستان بندر لنگه

شهرستان بندرلنگه در 251 کیلومتری جنوب غربی بندرعباس ، یکی از قدیمی ترین بنادر جهان است. این شهرستان از سمت شمال با استان فارس و شهرستان بستک از سمت جنوب به خلیج فارس و از سمت شرق به شهرستان و از غرب با شهرستان پارسیان هم مرز می باشد. این شهرستان با 8210 کیلومتر مربع مساحت كه 11،5 درصد خاک استان را شامل می شود و جمعیت 159358دارای 5 شهر به نام های ( بندرلنگه ،كيش، کنگ ،بندر چارک ، لمزان) و همچنين 4 بخش به نام هاي (مركزي- مهران-شيبكوه –كيش ) می باشد .