يکشنبه ٠٩ بهمن ١٤٠١
اخبار > افتتاح نمایشگاه توانمندی ها و قابلیت های صنایع دستی استان هرمزگان به میزبانی بندرلنگه(شهر ملی گلابتون)


a

نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٨٨٣ 

 تاریخ:1401/03/26 


افتتاح نمایشگاه توانمندی ها و قابلیت های صنایع دستی استان هرمزگان به میزبانی بندرلنگه(شهر ملی گلابتون)

نمایشگاه توانمندی ها و قابلیت های صنایع دستی استان هرمزگان به میزبانی بندرلنگه(شهر ملی گلابتون) با حضور فرماندار بندرلنگه و مدیرکل میراث فرهنگی هرمزگان افتتاح شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بندرلنگه، نمایشگاه توانمندی ها و قابلیت های صنایع دستی استان هرمزگان به میزبانی بندرلنگه( شهر ملی گلابتون) شب گذشته با حضور مهندس مراد زاده فرماندار، صابری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و جمعی از مسئولان شهرستان بندرلنگه، بناوند مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری هرمزگان در محل سالن خلیج فارس این بندر افتتاح شد.

مهندس مراد زاده فرماندار شهرستان بندرلنگه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه؛ اظهار داشت: صنایع‌دستی جايگاه ویژه‌ای در ميراث فرهنگی هر ملتی دارد. تنوع آثار صنایع‌دستی، گذشته از آن که ذوق، تفکر و خلاقيت يک ملت را نشان می‌دهد، نسبت به موقعيت جغرافيايی هر منطقه نيز متفاوت است.

 وی افزود: فواید صنایع‌دستی و اهمیت آن در اقتصاد جوامع، بر هیچ‌کس پوشیده نیست و تأثیر شگرفی بر اقتصاد، اشتغال‌زایی، صادرات، گردشگری و فرهنگ هر منطقه دارد.

 فرماندار بندرلنگه گفت: این نمایشگاه فرصتی شد که بانوان هنرمند شهرستان نیز ضمن معرفی آثار فاخر خود ظرفیت ها و پتانسیل صنایع دستی این بندر را به معرض نمایش بگذارند و در این بین از تجربیات هنرمندان دیگر نقاط استان نیز بهره مند شوند.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 13-44222011 076
نمــابر : 44222022 076
ایمیل بخشداری کیش :b_kish@hormozgan.ir
آدرس فرمانداری : بلوار معلم - کدپستی 7971973594

شهرستان بندر لنگه

شهرستان بندرلنگه در 251 کیلومتری جنوب غربی بندرعباس ، یکی از قدیمی ترین بنادر جهان است. این شهرستان از سمت شمال با استان فارس و شهرستان بستک از سمت جنوب به خلیج فارس و از سمت شرق به شهرستان و از غرب با شهرستان پارسیان هم مرز می باشد. این شهرستان با 8210 کیلومتر مربع مساحت كه 11،5 درصد خاک استان را شامل می شود و جمعیت 159358دارای 5 شهر به نام های ( بندرلنگه ،كيش، کنگ ،بندر چارک ، لمزان) و همچنين 4 بخش به نام هاي (مركزي- مهران-شيبكوه –كيش ) می باشد .