يکشنبه ٠٩ بهمن ١٤٠١
اخبار > پل آبنمای بندرچارک افتتاح و به بهره برداری رسید


a

نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٢٢١٩ 

 تاریخ:1401/10/18 


پل آبنمای بندرچارک افتتاح و به بهره برداری رسید

پل آبنمای بندرچارک با حضور نماینده

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بندرلنگه، پل چارک واقع در ورودی بخش چارک از توابع شهرستان بندرلنگه استان هرمزگان ظهر امروز با حضور رضایی کوچی رییس کمیسیون عمران، جباری نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس ، مهندس مراد زاده فرماندار شهرستان بندرلنگه و مسؤولان راهداری کشور و هرمزگان به بهره برداری رسید.* 

این پل بر روی آبنمای ورودی چارک قرار گرفته و با 9 دهانه 20 متری و به طول 180 متر با احتساب مناسب سازی مسیر قبل و بعد از آن ۷۰۰ متر طول دارد که برای ساخت آن بیش از ۳۰ میلیارد از محل اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهوری تومان هزینه شده است.

به گفته رییس کمیسیون عمران مجلس، تشکیل کارگروه ویژه ای برای تکمیل پروژه های غرب هرمزگان و پیگیری مستمر مهندس جباری نماینده مردم این منطقه در به ثمر رسیدن این پروژه ها موثر بوده است.

 رضایی رییس کمیسیون عمران همچنین با همراهی احمد جباری نماینده مردم غرب هرمزگان و با حضور شرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، وضعیت دیگر پل های در دست احداث در این منطقه از جمله پل ارمک را نیز مورد بررسی قرار دادند.

سرکشی به وضعیت راههای شهرستان بندرلنگه و بستک از دیگر برنامه های سفر اعضای کمیسیون عمران به غرب هرمزگان است.

ساخت پل چارک در آذر ماه سال 99 آغاز و امروز رسما به بهره برداری رسید.

احداث این پل علاوه بر جلوگیری از راهبندانهای طولانی مدت در مواقع بارندگی و جاری شدن سیل که سرچشمه آن عمدتا در استان فارس می باشد، باعث رفع مقطع حادثه خیز ابتدای محور در محل آبنمای قدیمی چارک و اصلاح مسیر در مقطع یاد شده و ایمن سازی مسیر و کاهش استهلاک ترافیک عبوری باتوجه به ترافیک زیاد محور برای دسترسی زمینی به شهر چارک و بندر آفتاب و جزیره کیش و روستاهای تابعه بخش شیبکوه شهرستان بندرلنگه می شود.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 13-44222011 076
نمــابر : 44222022 076
ایمیل بخشداری کیش :b_kish@hormozgan.ir
آدرس فرمانداری : بلوار معلم - کدپستی 7971973594

شهرستان بندر لنگه

شهرستان بندرلنگه در 251 کیلومتری جنوب غربی بندرعباس ، یکی از قدیمی ترین بنادر جهان است. این شهرستان از سمت شمال با استان فارس و شهرستان بستک از سمت جنوب به خلیج فارس و از سمت شرق به شهرستان و از غرب با شهرستان پارسیان هم مرز می باشد. این شهرستان با 8210 کیلومتر مربع مساحت كه 11،5 درصد خاک استان را شامل می شود و جمعیت 159358دارای 5 شهر به نام های ( بندرلنگه ،كيش، کنگ ،بندر چارک ، لمزان) و همچنين 4 بخش به نام هاي (مركزي- مهران-شيبكوه –كيش ) می باشد .